среда, 14. септембар 2016.

Kako dijagnostikovati svoj zdravstveni status: 7 faza bolesti


Jeste li ikada čuli da neko kaže: "Ne mogu verovati kako je iznenada dobio rak jetre. On je izgledao tako zdravo." ili "Ja sam bila jako šokirana kada sam saznala da ima rak dojke. Vidila sam je pre neki dan i ona je izgledala jako dobro."

Bolesti, posebno rak, nikada se ne dogodi odjednom. Obično smo mi uradili mnogo zloupotreba sa našim organizmom, proveli smo smo naše telo kroz mnogo grehova protiv prirode prije nego se rak napokon dogodio. Zagovornici prirodne medicine kažu da ima 7 faza bolesti kroz koje prolazi naše telo pre dolaska na tačku iz koje nema povratka. Što ranije postanemo svesni tih signala, upozorenja koje nam daje naše telo,  brže ćemo poduzeti mere za njihovo rešavanje, i bolje možemo održavati naše zdravlje.


Koje su to 7 faza bolesti?


Faza 1 - Iscrpljenost
Faza 2 - Toksemija
Faza 3 - Iritacija
Faza 4 - Upala
Faza 5 - Ulceracije
Stage 6 – Otvrdnuća, ČVOROVI, DEFORMACIJA
Faza 7 – Nekroza - Smrt ćelije, Kancer (Rak)

Faza 1 - iscrpljenost

Iscrpljenost ustvari znači gubitak ili manjak energije. To je stanje kad nedovoljno energije dolazi u ćelije, I nastaje stanje u kojem ćelije troše više energije nego što stvara. Imamo manjak energije na ćelijskom nivou.
Energija je suština života. Naše telo treba 2 oblika energije da opstane i obavljata sve svoje svakodnevne funkcije:
(A) Hemijska energija, koja dolazi iz zdrave uravnotežene ishrane. Hrana proizvodi glukozu, izvor energije koje naše ćelije koriste.
(B) Vitalna/ energija nerava ili chi, koja dolazi od sunca, čiste vode i svežeg vazduha.
Da bi naše energija bila u skladu sa našim potrebama, moramo se redovno I dovoljno odmarati ali treba  i znati kako kontrolisati - upravljati svakodnevnim stresom.

Postoji 5 glavnih područja kada naše telo koristi energiju:
- razmišljanje
- pokreti
- probava
- metabolizam
- eliminacija
Kada naše telo ne stvara dovoljno energije za svoje svakodnevne zadatke, ono postaje oslabljeno i  istovremeno se smanjuje njegova sposobnost za vraćanje istrošene energije. Kako bismo počeli štedeti energiju prvi se isključuje naš proces eliminacije. Naše telo nije više u mogućnosti očistiti toksične nusproizvode metabolizma i ostataka hrane. Ovaj neeliminisani otpad se akumulira-nakuplja u našem tielu. Na kraju, naše telo postaje preopterećen sa nakupljenim otrovnim materijama. A to je ono što uzrokuje iscrpljenost I toksemiju.
Simptomi - umoran, trom, pospan, gubitak apetita, zatvor, mučnina, ima osećaj da nije  " skroz normalan, nešto mu fali".

Faza 2 - Toksemija

Toksemija je akumulacija NE-eliminisanih toksina. Toksini dolaze iz 2 izvora:
(A) Interni toksini - naš vlastiti metabolizam (proizvodi I stvara ga ugljen dioksid) i bakterije fermentacijom probavljene hrane.
(B) Spoljašni toksini – iz hrane, pesticida, hemikalija u vazduhu i vodi, lekova.
Naše telo prepoznaje takvu situaciju i pokušava se osloboditi toksina. U početku, bolest će biti "akutnog" tipa. Možemo imati prehladu, groznicu ili grip.
Naše telo zbog vlastite koristi se prvo odreklo oslobađanja otrova I održavanja interne čistoće, te počinje da skladišti NE-eliminisane toksine kako bi se produžio život ćelija I organa. Ovo skladištenje NE-eliminisanih materija ometa apsorpciju I transport kiseonika i hranjivih materija do naših ćelija i doprinosi našem unutrašnjem zagađenja. Toksini se pojavljuju I koncentrišu se u krvi, u limfnim čvorovima i tkivima našeg tela. Naše telo počinje propadanje i tone sve dublje u bolest, što je rezultiralo u drugoj vrsti bolesti  "hroničnog" tipa, kao što su bolesti srca, osteoporoze, artritisa.

Simptomi - osećaj više umorna i tromiji organizam, groznica, grip, prehlade, curenje iz nosa.

Faza 3 - Iritacija

Skladištenje otpadnih materija u našem telu sprečava asimilaciju kiseonika i pravinu ishranu naših ćelija. Naše ćelije apsorbiraju puno vode kako bi razredile Otpad / toksine koji naše telo nakuplja. Kako se naše ćelije i dalje izložene nedostatku kiseonika i hrane, kao i povećanog pritiska zadržavanje vode, počinju slati signale boli.

Neki signale upozorenja su: svrbež kože, mučnina, osjećaj nervoze, produžena nervoza, depresija, anksioznost i brige, česte glavobolje, produžena nelagodnost i bol, još više poteškoće sa spavanjem, dobijanje  na težini, obložen jezik, loš dah, povećana miris tijela,  tamni krugovi ispod očiju, nepravilni / težih menstrualni ciklusi.
Kada se kontinuirano ignorišu znaci iscrpljenosti, toksemije i iritacije, otrovni talog se nakuplja I postiže još višu koncentraciju, što rezultira u fazu 4. bolesti.

Faza 4 -  Inflamacija - Upala

Najintenzivniji napor našeg tela da se očisti je inflamacija ili upala. Ovo je pokušaj našeg tela da vrati naše ćelije u normalu. Mi smo upozoreni na problem u  vidu različitih znakova upozorenja, ali i stvarne boli. Inflamacija je čišćenje, načina iscjeljivanja, naše tijelo pokušava popraviti samo sebe. Sa inflamacijom-upalom, toksini u našem telu su obično koncentrisani u određenom području za eliminaciju otrova.
Ovo područje postaje upaljeno i natečeno zbog stalne iritacije od strane otrovnih materija. Lekari su u mogućnosti da nam dijagnostikuju problem s nastavkom "-itis" (doslovno znači "upala") i daju mu ime:
Angina - Upala krajnika
Ezofagitis - upala grla
Apendicitis - upala slijepog crijeva
Hepatitis - upala jetre
Nefritis - upala bubrega
Artritis - upala zglobova
Kolitis - upala debelog crijeva
Limfadenitis - upala limfnih čvorova
Gastritis - upala želuca
Dermatitis - upala kože
Karditis - upala srca
Ileitis - upala tankog crijeva

Groznica i inflamacija-upala su odgovor našeg telo na životnu opasnost koja se sprema. To je dokaz povećane i intenzivne telesne aktivnosti usmerene na čišćenje i popravak. Groznica je lekovita aktivnost. Nažalost, kad lekari potisnu taj iscjeljujuću simptom sa lekovima, organizam dodaje na ionako visoke nivoe toksina u našem telu, još više toksina, što rezultira u sledećoj fazi bolesti.

Faza 5 - Ulceracije

Naše telo je izloženo sa puno otrova dugo vremena tako da je veliki, masivan broj ćelija i tkiva su van funkcije ili su uništene. Naše telo, osećajući potrebu da se eliminišu nagomilani toksini, stvara čir (npr. otvor na koži) kao izlaz da se reši toksina. Ovo stanje je često vrlo bolno, jer su pogođeni I nervi. Čir će lečiti I omogućiti da spusti nivo toksina, a otrovi i toksini su ispušteni van.
Moderna medicina vidi čireve kao negativnu pojavu i primjenjuje kreme, losione, antibiotike itd u pokušaju da se zaustavi i lečiti čir, ne shvaćajući što je to fiziološki process pomoću kojeg telo na prirodan način pokušava da izbaci otrovne materije van organizma.
Dakle, čir se može promatrati kao posljedica telesne degeneracije, odnosno delovanje našeg tela da bi se produžio život i zadržalo zdravlje.

Stage 6 - Otvrdnuće

Otvrdnuće je zadebljanje i otvrdnuće tkiva, kada naše telo pokušava zaštititi sebe. Toksična materija biva ograđena od strane tkiva I stvara čvoriće, kako bi zaustavili širenje toksičnih materija slobodno kroz naše telo. Ovi čvorovi,  otvrdnuća tkiva poznata su po imenima kao što su tumor, izraslina ili miom. Formiranje "vodenih žuljeva", žuljevi ili klavusi su također oblici otvrdnuća.
Otvrdnuće je posljednja faza kada naše telo još uvek može kontrolisati svoje ćelije. Ako ćemo poduzeti neke od korektivnih mera i promeniti naše navike, sva upozorenja, koja su se pojavila tokom ovih 6 faza, će se zaustaviti. Ali, ako mi i dalje ignorišemo signale upozorenja i nastavimo po starom sa trovanjem i dalje, naše ćelije će postati paraziti.

Faza 7 - Fungation / Rak
To je krajnja tačka dugog razvoja bolesti,I ona je obično fatalna. U zdravoj osobi, svaka grupa ćelija ima svoju  zadaću u korist našeg tela kao celine. Međutim, kada su se naši unutrašnji uslovi pogoršali do te mere da je normalan aerobni proces više nije moguć, ćelije će se promeniti i početi preživljavati u kiseloj sredini I pomoću anaerobnog procesa (bez kiseonika).
Na primer, organizam se ruši na mestu gde nema hrane I kiseonika. Želite li ostati živi? Vi trebate završiti process u kojem jedete svoje suputnike, svoje ćelij, kako bi nastavili preživljavanje.
Pored toga, naše ćelije se umnožavaju slučajno, na neorganizovan način. One žive u kiseloj, zatrovanoj okolini bez kiseonika i naš mozak više ne može kontrolisati njihov rad I umnožavanje. Ove ćelije postaju paraziti, koji žive bez obzira da li  mogu dobiti hranjive materije kako bi preživele. Pored toga one ne pridonose našem telu I njegovom normalnom radu. One su se pretvorile u ćelije kancera- raka.

Zaključak

Dakle, imate - 7 faza bolesti, pomoću kojih možete dijagnostikovati stanje vašeg zdravlja.
Rak je očekivana posledica toksemije, osim ako se oslobodimo toksina i polako izložimo naše mutirane ćelije kiseoniku i pretvorimo ih opet u normalne ćelije. Drugim rečima, kad našem telu daamo kvalitetne hranjive materije, povećali smo mu vitalnost, smanjili nivo toksina, tako da naše telo može početi popravljati ćelije, razmenu materija  i obnavljati život na ćelijskom nivou.


Tokom procesa ozdravljenja, otrovni otpad će se “probuditi” i vratiti u krvotok da se eliminiše iz tela. Ovo nije ugodno, ali je nužan proces da bi se dogodilo ozdravljenje. Nemojte ga ugušiti uzimanjem lekova. Budite strpljivi i dajte mu vremena da ide kroz ceo proces. Naše zdravstveno stanje će se vraćati unatrag istim putem koji nas vodi do bolesti samo u obrnutom procesu, unazad, ka zdravlja.

Нема коментара:

Постави коментар